UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nazywam się Katarzyna Dąbrowska. Jestem stałą czytelniczką w bibliotece w Dźwierzutach. Bardzo lubię czytać książki. Ostatnio zaciekawiła mnie powieść francuskiego pisarza Guillame Musso. Ten oto autor doskonale opisuje w swoich książkach, że prawdziwa miłość może pokonać śmierć. G.Musso w każdej książce próbuje nam uświadomić, że jeśli kogoś się bardzo kocha można pokonać przeznaczenie jakim jest nasza nieuchronna śmierć. Czasami los sprawia, ze stoimy na granicy śmierci, ale jednak życie daje nam drugą szansę. Pozwala naprawić krzywdy wyrządzone innym i sobie.

Guillame Musso jest autorem książek „Potem:, „Wrócę po ciebie”, „Uratuj mnie”. Każdą książkę czyta się z zapartym tchem. Ciężko jest odłożyć na później. Pokazuje nam, że przeznaczenie spotyka nas w najmniej zaskakującym momencie. I nie pozwala nam uciec. Pokazuje nam jak bardzo cienka jest linia między życiem a śmiercią. Często życie daje nam druga szansę, lecz nie zawsze potrafimy z niej skorzystać. My sami jesteśmy dla nas największymi wrogami. Krzywdzimy nas niespodziewanie. Sami nie wiedząc kiedy. Podejmujemy decyzję, które nie zawsze są dobre dla nas.

Książka „Potem” pokazuje nam jak cienka jest linia między życiem a śmiercią. Bohater tej książki stanął kiedyś na krawędzi śmierci. Spotkał jednak swojego anioła stróża, który pomógł mu wrócić do swojego życia. Właśnie taki anioł stróż jest potrzebny każdemu.

Życie jest wielką niespodzianką, które codziennie nas zaskakuje.

Bohater książki „Potem” także znalazł siłę i odwagę, żeby uratować swoje rozpadające się małżeństwo. Pokazał nam w swojej książce, że śmierć wcale nie jest taka potężna i miłość może ją pokonać.

Każdy się boi, gdy śmierć zagląda nam w oczy. Jednak miłość jest w stanie ją pokonać.

Powieść „Wrócę po ciebie” również jest bardzo wciągająca książką. Autor tej książki pokazuje nam jak wielką tajemnicą jest śmierć i miłość, oraz jak wiele ich łączy i dzieli. Przedstawia nam jak człowiek walczy z prądem, który i tak nas ściągnie w przeszłość. Los daje nam szansę, aby uporządkować przeszłość i wrócić do przyszłości, aby żyć dalej. Bohater książki „Wrócę po ciebie” dostał drugą szansę od losu. Drugi raz przeżywa ten sam dzień. Ma szansę dowiedzieć się kto pragnie jego śmierci. I przy okazji życie dało mu szansę na odzyskanie ukochanej. Tylko musi ta szansę odpowiednio wykorzystać.

Gyuillame Musso udowadnia, że dwoje kochających się ludzi jest w stanie pokonać śmierć. Wystarczy miłość, wiara i nadzieja. Każdy człowiek ma swojego anioła stróża, który nas doprowadzi do celu. Książka „Wrócę po ciebie” pokazuje czytelnikowi, ze ludzie powinni być pozytywnie nastawieni do życia. Cokolwiek by się wydarzyło. G.Musso w swojej powieści chce pokazać jak się negatywnych myśli pozbyć. Trzeba widzieć „szklankę do połowy pełną niż w połowie pustą”. Powinniśmy pozbyć się uprzedzeń do samych siebie. To one przeszkadzają nam iść do przodu. Często mylimy pojęcie szczęścia z przyjemnością. Prawdziwe szczęście buduje się kochając bliźniego. Dopiero gdy uszczęśliwimy innego człowieka sami możemy osiągnąć szczęście. Żyjemy wśród ludzi bogatych, ale nie koniecznie szczęśliwych. Nie ma recepty na szczęście. Każdy człowiek ponosi stuprocentową odpowiedzialność za to, co nam się przydarza. Kiedyś każdy z nas przekroczy punkt z którego nie ma już powrotu….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Free Joomla! templates by L.THEME