UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Bardzo lubię czytać i jestem częstym gościem biblioteki. W tym miesiącu chciałabym polecić wam książkę Anny Cassidy „Z tęsknoty za Judy”.

Opowiada ona o historii pewnej rodziny, którą dotknęło nieszczęście. Zaczęło się od zaginięcia najmłodszej córki. Judy, bo tak owa dziewczynka miała na imię, była śmiała, wygadana pięciolatka. Książka rozpoczyna się w momencie, gdy Judy idzie ze swoją starszą siostrą Kim do jej najlepszej przyjaciółki Teresy. Wkrótce potem dziewczynka znika w tajemniczych okolicznościach.

Od tamtej pory minęło osiem lat. Przez cały ten czas Kim zmaga się z poczuciem winy – uważa, że siostra uciekła z jej powodu. Pewnego dnia policja wpada na ślad prowadzący do rozwiązania zagadki zaginionej dziewczynki. Mimo to, Kim stara się prowadzić dalsze śledztwo na własna rękę. Wreszcie odkrywa prawdę o zaginięciu siostry.

Moim zdaniem powieść ta jest bardzo wzruszająca, niejednemu czytelnikowi zakręci się łza w oku. Uważam, że warto ją przeczytać, gdyż historia w niej ukazana może spotkać każdego z nas. Jest także dowodem na to, jak bardzo utrata kochanej osoby może wpłynąć na związki międzyludzkie. Polecam tę książkę zarówno moim rówieśnikom, jak i dorosłym czytelnikom. Naprawdę warto!

 

Marta Olszewska
uczennica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Free Joomla! templates by L.THEME